4-16x56 FOMEI BEATER II SMC,IR (G4) puškohľad

Kód: 215
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€343
Skladom

Puškohľad modelovej rady BEATER II plnený dusíkom s variabilným zväčšením a červeným bodom. Vyniká vysokou odolnosťou proti spätnému rázu. Tubus je vyrobený z hliníkových zliatin. Povrchová úprava šošoviek SMC/Super Multi Coated/.

Detailné informácie

doručenie
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

Puškohľad FOMEI 4-16x56 Beater II je vhodný najmä pre večerné lovenie. Vďaka extra svetelnému objektívu poskytuje vysoký svetelný výkon. Rozsahom zväčšenia a sa tento puškohľad radí medzi univerzálne prístroje.

Puškohľady Beater II dostali oproti predchádzajúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôznych situáciach. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.

Ovládanie jasu červeného bodu 

Intenzitu bodu je možné regulovať v 6 stupňoch. 3 stupne pre denný osvit a 3 stupne pre noční osvit. Intenzita osvetlenia je ovládaná tak, že jas červeného bodu je zvyšovaný vždy smerom od 0 (viď obrázok). To umožňuje jednoduchú a rýchlu voľbu vo dne aj v noci. Z každej pozície je možné osvetlenie vypnúť otočeným oboma smermi. Tým je jednoducho puškohľad pripravený pre opätovné zapnutie na poslednej použitej polohe osvitu červeného bodu.

Rektifikácia a paralaxa

Rozsah rektifikácie je 60 MOAKrok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.

Paralaxa je u puškohľadu 4-16x56 Beater II nastavená na 100m.

Osnova

Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 4-16x56 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.

Odolnosť 

Veľkou prednosťou robustného 30mm tubusu je široké rozpätie pre upevnenie montáže. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou .375 H&H Mag (zodpovedajúcej energii 6000J)

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Zväčšenie: 4-16x
Priemer objektívu: 56 mm
Zorný uhol: 4,8-1,2°
Poloha zámerného obrazce: druhá ohnisková rovina
Zorné pole: 8,4-2,1m
Optický výstup: 14-3,5mm
Priemer tubusu: 30 mm
Úprava šošoviek: SMC
Dioptrická korekcia: -2/+2
Nastavenie paralaxy: 100m
Dĺžka: 338 mm
Hmotnosť: 693 g
Rektifikácia: 1/4 MOA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: