1-4x24 FOMEI BEATER II SMC, IR-SF (G4) puškohľad

Kód: 216
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€274
Skladom

Variabilný puškohľad novej generácie s červeným bodom, plnený dusíkom. Vyniká vysokou odolnosťou proti spätnému rázu. Tubus je vyrobený z jedného kusu a jeho steny sú zosilnené pre vyššiu tuhosť. Úprava šošviek: SMC.

Detailné informácie

doručenie
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

Puškohled FOMEI 1-4x24 Beater II je vhodným doplňkem zbraně pro lov zvěře v pohybu případně pro střelbu zbraněmi typu např.AR-15 při taktických dovednostech, kde uplatníte malá zvětšení. Hlavními výhodami puškohledu jsou se zorné pole 33,5m ve vzdálenosti 100m a váha 442g. Na optických elementech jsou použity antireflexní úpravy SMC, což přispívá k perfektnímu podání obrazu. Puškohled je plněn suchým dusíkem.

Puškohledy Beater II doznaly oproti předchozí verzi několik změn. Přepracovaný design puškohledů přispívá k jejich jednoduššímu ovládání v různých situacích. Nové uspořádání ovladače intenzity červeného bodu urychlí jeho nastavení na požadovaný výkon.

Ovládanie jasu červeného bodu 

Intenzitu bodu je možné regulovať v 6 stupňoch. 3 stupne pre denný osvit a 3 stupne pre noční osvit. Intenzita osvetlenia je ovládaná tak, že jas červeného bodu je zvyšovaný vždy smerom od 0 (viď obrázok). To umožňuje jednoduchú a rýchlu voľbu vo dne aj v noci. Z každej pozície je možné osvetlenie vypnúť otočeným oboma smermi. Tým je jednoducho puškohľad pripravený pre opätovné zapnutie na poslednej použitej polohe osvitu červeného bodu.

Rektifikácia a paralaxa

Rozsah rektifikácie je 60 MOAKrok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.

Paralaxa je u puškohľadu 1-4x24 Beater II nastavená na 100m.

Osnova

Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 1-4x24 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.

Odolnosť 

Veľkou prednosťou robustného 30mm tubusu je široké rozpätie pre upevnenie montáže. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou .375 H&H Mag (zodpovedajúcej energii 6000J)

 

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Zväčšenie: 1-4x
Priemer objektívu: 24 mm
Zorný uhol: 19-5°
Poloha zámerného obrazce: druhá ohnisková rovina
Zorné pole: 33,5-8,7m
Optický výstup: 15,2-5,2mm
Priemer tubusu: 30 mm
Úprava šošoviek: SMC
Dioptrická korekcia: -2/+2
Nastavenie paralaxy: 100m
Dĺžka: 241 mm
Hmotnosť: 442 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: