3-12x42 BEATER II SMC, puškohľad

Kód: 213
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€296
Skladom

Univerzálny puškohľad modelovej rady BEATER II plnený suchým dusíkom s variabilným zväčšením a červeným bodom. Vyniká vysokou odolnosťou proti spätnému rázu. Tubus je vyrobený s hliníkových zliatin. Povrchová úprava šošoviek SMC.

Detailné informácie

Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

FOMEI 3-12x42 Beater II je univerzálnym puškohľadom pre každodenné použitie. Je vhodný pre denný a podvečerní lov, ako na guľovnicu, tak aj na malorážku. Jedná sa o ľahký kompaktný puškohľad, ktorý nebude prekážať na akejkoľvek zbrani. Puškohľad je plnený suchým dusíkom.

Puškohľady Beater II nadobudli oproti predchádzajuúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôzných situáciach. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.

Ovládanie jasu červeného bodu 

Intenzitu bodu je možné regulovať v 6 stupňoch. 3 stupne pre denný osvit a 3 stupne pre noční osvit. Intenzita osvetlenia je ovládaná tak, že jas červeného bodu je zvyšovaný vždy smerom od 0 (viď obrázok). To umožňuje jednoduchú a rýchlu voľbu vo dne aj v noci. Z každej pozície je možné osvetlenie vypnúť otočeným oboma smermi. Tým je jednoducho puškohľad pripravený pre opätovné zapnutie na poslednej použitej polohe osvitu červeného bodu.

Rektifikácia a paralaxa

Rozsah rektifikácie je 60 MOAKrok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.

Paralaxa je u puškohľadu 3-12x42 Beater II nastavená na 100m.

Osnova

Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 3-12x42 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.

Odolnosť 

Veľkou prednosťou robustného 30mm tubusu je široké rozpätie pre upevnenie montáže. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou .375 H&H Mag (zodpovedajúcej energii 6000J)

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Zväčšenie: 3-12x
Priemer objektívu: 42 mm
Zorný uhol: 6,5-1,6°
Poloha zámerného obrazce: druhá ohnisková rovina
Zorné pole: 11,4-2,8m
Optický výstup: 10,1-3,5mm
Priemer tubusu: 30 mm
Úprava šošoviek: SMC
Dioptrická korekcia: -2/+2
Nastavenie paralaxy: 100m
Dĺžka: 295 mm
Hmotnosť: 550 g
Rektifikácia: 1/4 MOA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: