3-12x50 FOREMAN HTC PRO IR-ES, (G4), puškohľad

Kód: 208
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€327
Skladom

Puškohľad s variabilným zväčšením 3-12x, zámernou osnovou G4(GERMAN), HTC úpravou optických členovreguláciou paralaxy a elektronickou reguláciou jasu červeného bodu. Kompaktný puškohľad s skvelou svetelnosťou.

Detailné informácie

doručenie
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

FOMEI 3-12x50 Foreman je univerzálnym puškohľadom pre každodenné použitie ako na čakané, tak vďaka svojej kompaktnosti pri lovení, kde k presnému zamiereniu pomôže korekcia paralaxy. Puškohľad je vyrábaný v dvoch variantách. Môžete si tak vybrať z dvoch zámerných krížov. Tento model je osadený osnovou German #4 (G4). Puškohľad je plnený suchým dusíkom.

HTC - High transmission coating

Každý sklenený element optickej sústavy puškohľadu je ošetrený špeciálnym mnohovrstveným povlakom, ktorý zabezpečuje dokonalú svetelnú priepustnosť. Tieto úpravy zabezpečují až o 10% menší odraz svetla na povrchu sklenených elementov, čím umožní viac ako 90% propustnost svetla optikou puškohľadu. Puškohľady s týmito úpravami sú vhodné preo pozorovanie za zhoršených svetelných podmienok.

Elektronické ovládanie červeného bodu

Ovládanie červeného bodu je rozdelené do 16 krokov, ktoré sú rozdelené nelineárne tak, že v prvých 5 krokoch sa ovláda len 9% výkonu osvitu červeného bodu, v ostatných 11 krokoch 10-100% výkonu. To znamená naozaj jemné nastavenie červeného bodu za zhoršených svetelných podmienok tak, aby neoslňoval strelca pri sledovaní vybraného cieľa. Automatické vypnutie červeného bodu po 2 hodinách nečinnosti je výhodou, ktorá významne šetrí kapacitu batérie.

Paralaxa a rektifikácia

Nastavenie korekcie paralaxy je umiestené na stredovom ovládaní spolu s rektifikačnými ovládačmi a umožňuje nastavenie (paralaxy) v rozsahu od 50 m do nekonečna.

K presnému a pohodlnému nastaveniu zámerného kríža slúži jemné nastavenie výškovej korekcie a korekcie vplyvu vetra. Krok korekcie je 1/4 MOA.

Osnova

Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 3-12x50 Foreman je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.

Odolnosť 

Veľkou prednosťou robustného 30mm tubusu je široké rozpätie pre upevnenie montáže. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou .375 H&H Mag (zodpovedajúcej energii 6000J)

 

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Zväčšenie: 3-12x
Priemer objektívu: 50 mm
Poloha zámerného obrazce: druhá ohnisková rovina
Zorné pole: 11,4 - 2,8m
Optický výstup: 16,7-4,16mm
Priemer tubusu: 30 mm
Úprava šošoviek: HTC
Rektifikácia: 1/4 MOA
Nastavenie paralaxy: 50 - ∞m
Dĺžka: 306 mm
Hmotnosť: 686 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: