1,5-6x42 FOMEI BEATER II SMC IR-SF (G4), puškohľad

Kód: 210
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€319
Skladom

Variabilný puškohľad novej generácie BEATER II s červeným bodom plnený dusíkom. Vyniká vysokou odolnosťou proti spätnému rázu. Tubus je vyrobený z jedného kusu a jeho steny sú zosilnené pre vyššiu tuhosť. Úprava šošoviek: SMC.

Detailné informácie

doručenie
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

FOMEI 1,5-6x42 Beater II je univerzálnym puškohľadom pre každodenné použitie. Je vhodný ako na lov zveri v pohybe tak na taktické schopnosti na zbraniach typu AR-15, a na každodenný lov. Jedná sa o ľahký kompaktný puškohľad, ktorý nebude prekážať na žiadnej zbrani. Puškohľad je plnený suchým dusíkom.

Puškohľady Beater II dostali oproti predchádzajúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôznych situáciach. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.

Ovládanie jasu červeného bodu 

Intenzitu bodu je možné regulovať v 6 stupňoch. 3 stupne pre denný osvit a 3 stupne pre noční osvit. Intenzita osvetlenia je ovládaná tak, že jas červeného bodu je zvyšovaný vždy smerom od 0 (viď obrázok). To umožňuje jednoduchú a rýchlu voľbu vo dne aj v noci. Z každej pozície je možné osvetlenie vypnúť otočeným oboma smermi. Tým je jednoducho puškohľad pripravený pre opätovné zapnutie na poslednej použitej polohe osvitu červeného bodu.

Rektifikácia a paralaxa

Rozsah rektifikácie je 60 MOAKrok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.

Paralaxa je u puškohľadu 1,5-6x42 Beater II nastavená na 100m.

Osnova

Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 1,5-6x42 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.

Odolnosť 

Veľkou prednosťou robustného 30mm tubusu je široké rozpätie pre upevnenie montáže. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou .375 H&H Mag (zodpovedajúcej energii 6000J)

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Zväčšenie: 1,5-6x
Priemer objektívu: 42 mm
Zorný uhol: 12-3°
Poloha zámerného obrazce: druhá ohnisková rovina
Zorné pole: 21,0 - 5,2m
Optický výstup: 21,0 - 5,2m
Priemer tubusu: 30 mm
Úprava šošoviek: SMC
Dioptrická korekcia: -2/+2
Nastavenie paralaxy: 100m
Dĺžka: 287 mm
Hmotnosť: 545 g
Relatívna svetelnosť: 784-49

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: