1-6x24 FOREMAN HTC PRO IR-ES G4,puškohľad

Kód: 212
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€420
Skladom

Puškohľad 1-6x24 Foreman je ideálnym pomocníkom pri spoločných lovoch, kedy pri zväčšení 1x môžete sledovať pohybujúci sa cieľ oboma očami. Je skvelým pomocníkom pri denných lovoch na malé vzdialenosti a tiež pri love na pohyblivé ciele. K lepšiemu komfortu pozorovania prispieva o 20% väčšie zorné pole.

Detailné informácie

doručenie
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

Puškohľad 1-6x24 Foreman je ideálnym pomocníkom pri nadhánkach a lovu zveri v pohybe. Jedinečnosť tohto puškohľadu je daná extra širokým zorným poľom 40m, ďaľej tiež veľkým rozsahom rektifikácie a elektronikou použitou pre ovládanie červeného bodu.  Puškohľad je plnený suchým dusíkom.

Elektronické ovládanie červeného bodu

Ovládanie červeného bodu je rozdelené do 16 krokov, ktoré sú rozdelené nelineárne tak, že v prvých 5 krokoch sa ovláda len 9% výkonu osvitu červeného bodu, v ostatných 11 krokoch 10-100% výkonu. To znamená naozaj jemné nastavenie červeného bodu za zhoršených svetelných podmienok tak, aby neoslňoval strelca pri sledovaní vybraného cieľa. Automatické vypnutie červeného bodu po 2 hodinách nečinnosti je výhodou, ktorá významne šetrí kapacitu batérie.

Rektifikácia a paralaxa

Unikátny rozsah rektifikácie 160 MOA umožňuje použitie puškohľadu na rôznych kombináciach zbraní a montáží bez akýchkoľvek problémov s nastrelením. Krok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.

Paralaxa je u puškohľadu 1-6x24 Foreman nastavená na 100m.

Osnova

Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 1-6x24 Foreman je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.

Odolnosť 

Veľkou prednosťou robustného 30mm tubusu je široké rozpätie pre upevnenie montáže. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou .375 H&H Mag (zodpovedajúcej energii 6000J)

 

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Zväčšenie: 1-6x
Priemer objektívu: 24 mm
Zorný uhol: 22,5 - 3,9°
Poloha zámerného obrazce: druhá ohnisková rovina
Zorné pole: 40-6,8m
Relatívna svetelnosť: 576-16
Optický výstup: 9,6-4mm
Priemer tubusu: 30 mm
Úprava šošoviek: HTC
Dioptrická korekcia: -2/+2
Rektifikácia: 1/4 MOA
Nastavenie paralaxy: 100m
Dĺžka: 275 mm
Hmotnosť: 498 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: