3-18x56 FOREMAN HTC PRO THD, Lock, puškohľad

Kód: 205
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€647
Skladom

Univerzálny puškohľad s zväčšením 3-18x, zámernou osnovou THD, antireflex HTCuzamykatelné vežičkyregulácia paralaxy a elektronickou reguláciou červeného bodu. Vhodný pre poľovníctvo aj športovú streľbu.

Detailné informácie

Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

Univerzálny a výkonný puškohľad FOMEI 3-18x56 Foreman HTC Lock vyniká hneď niekoľkými parametrami. Najmä veľkým rozsahom zväčšení 3-18x, veľkou svetelnosťou vďaka priemeru objektívu 56mm alebo možnosťou výberu zo štyroch ponúkaných zámerných krížov. Významnou inováciou sú uzamykateľné rektifikačné vežičky - funkcia Lock! Veľký rozsah zväčšenia predurčuje nový Foreman pre široké využitie v poľovníctve a vďaka jemnému nastaveniu korekcie vplyvu vetra a výškových korekcií je puškohľad vhodný tiež pre športovú streľbu. Puškohľady sú plnené suchým dusíkom, čo zabraňuje vnútornému oroseniu puškohľadu.

HTC - High transmission coating

Každý sklenený element optickej sústavy puškohľadu je ošetrený špeciálnym mnohovrstevným povlakom, ktorý zabezpečuje dokonalú svetelnú priepustnosť. Tieto úpravy zabezpečujú až o 10% menší odraz svetla na povrchu sklenených elementov, čím umožnia viac ako 90% priepustnosť svetla optikou puškohľadu. Puškohľady s týmito úpravami sú vhodné pre pozorovanie za zhoršených svetelných podmienok.

Elektronické ovládanie červeného bodu

Ovládanie červeného bodu je rozdelené do 16 krokov, ktoré sú rozdelené nelineárne tak, že v prvých 5 krokoch sa ovláda len 9% výkonu osvitu červeného bodu, v ostatných 11 krokoch 10-100% výkonu. To znamená naozaj jemné nastavenie červeného bodu za zhoršených svetelných podmienok tak, aby neoslňoval strelca pri sledovaní vybraného cieľa. Automatické vypnutie červeného bodu po 2 hodinách nečinnosti je výhodou, ktorá významne šetrí kapacitu batérie.

Paralaxa a rektifikácia

Nastavenie korekcie paralaxy je umiestené na stredovom ovládaní spolu s rektifikačnými voličmi a umožňuje nastavenie (paralaxy) v rozsahu od 50 m do nekonečna.

K presnému a pohodlnému nastaveniu zámerného kríža slúži jemné nastavenie výškovej korekcie a korekcie vplyvu vetra. Krok korekcií je 1/8 MOA. Rozsah ako výškovej korekcie, tak aj korekcie vplyvu vetra je 80 MOA.

Oční relief: 86mm

Osnova


Zámerný kríž Tactical Hair Dot (THD) je špeciálny nitkový kríž na presnú streľbu na veľké vzdialenosti. Kríž je navrhnutý v jednotkách MOA. Sila kríža pri zväčšení 24x na 100m je 2mm.

Odolnosť 

Veľkou prednosťou robustného 30mm tubusu je široké rozpätie pre upevnenie montáže. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou .375 H&H Mag (zodpovedajúcej energii 6000J)

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Zväčšenie: 3-18x
Priemer objektívu: 56 mm
Zorný uhol: 7,5-1,3°
Poloha zámerného obrazce: druhá ohnisková rovina
Zorné pole: 13,3-2,3m
Optický výstup: 11,3-3,1mm
Priemer tubusu: 30 mm
Úprava šošoviek: HTC
Rektifikácia: 1/8 MOA
Nastavenie paralaxy: 50-∞m
Dĺžka: 362 mm
Hmotnosť: 855 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: