4-16x56 BEATER II SMC G4,PRL puškohľad

Kód: 217
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€384
Skladom

Variabilný puškohľad BEATER II s červeným bodom plnený suchým dusíkom. Vyniká vysokou odolnosťou proti spätnému rázu. Tubus je vyrobený z hliníkových zliatin. Povrchová úprava šošoviek SMC. Tento model je vybavený nastavením paralaxy.

Detailné informácie

doručenie
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

Puškohľad FOMEI 4-16x56 Beater II PRL je vhodný najmä pre večerné lovenie. Vďaka extra svetelnému objektívu poskytuje vysoký svetelný výkon. Rozsahom zväčšenia a korekciou paralaxy sa tento puškohľad radí medzi univerzálne prístroje použiteľné aj pre športovú streľbu.

Puškohľady Beater II dostali oproti predchádzajúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôznych situáciach. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.

Ovládanie jasu červeného bodu 

Intenzitu bodu je možné regulovať v 6 stupňoch. 3 stupne pre denný osvit a 3 stupne pre noční osvit. Intenzita osvetlenia je ovládaná tak, že jas červeného bodu je zvyšovaný vždy smerom od 0 (viď obrázok). To umožňuje jednoduchú a rýchlu voľbu vo dne aj v noci. Z každej pozície je možné osvetlenie vypnúť otočeným oboma smermi. Tým je jednoducho puškohľad pripravený pre opätovné zapnutie na poslednej použitej polohe osvitu červeného bodu.

Paralaxa a rektifikácia

Nastavenie korekcie paralaxy je umiestené na stredovom ovládaní spolu s rektifikačnými voličmi a umožňuje nastavenie (paralaxy) v rozsahu od 50 m do nekonečna.

K presnému a pohodlnému nastaveniu zámerného kríža slúži jemné nastavenie výškovej korekcie a korekcie vplyvu vetra. Krok korekcií je 1/4 MOA. Rozsah ako výškovej korekcie, tak aj korekcie vplyvu vetra je 60 MOA.

Osnova

Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 4-16x56 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Zväčšenie: 4-16x
Priemer objektívu: 56 mm
Zorný uhol: 4,8-1,2°
Poloha zámerného obrazce: druhá ohnisková rovina
Zorné pole: 8,4-2,1m
Optický výstup: 14-3,5mm
Priemer tubusu: 30 mm
Úprava šošoviek: SMC
Dioptrická korekcia: -2/+2
Nastavenie paralaxy: 50 - ∞m
Dĺžka: 338 mm
Hmotnosť: 746 g
Rektifikácia: 1/4 MOA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: