4-16x56 BEATER II SMC G4,PRL puškohľad

Kód: 217
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€361
Skladom

Variabilný puškohľad BEATER II s červeným bodom plnený suchým dusíkom. Vyniká vysokou odolnosťou proti spätnému rázu. Tubus je vyrobený z hliníkových zliatin. Povrchová úprava šošoviek SMC. Tento model je vybavený nastavením paralaxy.

Detailné informácie

Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

Puškohľad FOMEI 4-16x56 Beater II PRL je vhodný najmä pre večerné lovenie. Vďaka extra svetelnému objektívu poskytuje vysoký svetelný výkon. Rozsahom zväčšenia a korekciou paralaxy sa tento puškohľad radí medzi univerzálne prístroje použiteľné aj pre športovú streľbu.

Puškohľady Beater II dostali oproti predchádzajúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôznych situáciach. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.

Ovládanie jasu červeného bodu 

Intenzitu bodu je možné regulovať v 6 stupňoch. 3 stupne pre denný osvit a 3 stupne pre noční osvit. Intenzita osvetlenia je ovládaná tak, že jas červeného bodu je zvyšovaný vždy smerom od 0 (viď obrázok). To umožňuje jednoduchú a rýchlu voľbu vo dne aj v noci. Z každej pozície je možné osvetlenie vypnúť otočeným oboma smermi. Tým je jednoducho puškohľad pripravený pre opätovné zapnutie na poslednej použitej polohe osvitu červeného bodu.

Paralaxa a rektifikácia

Nastavenie korekcie paralaxy je umiestené na stredovom ovládaní spolu s rektifikačnými voličmi a umožňuje nastavenie (paralaxy) v rozsahu od 50 m do nekonečna.

K presnému a pohodlnému nastaveniu zámerného kríža slúži jemné nastavenie výškovej korekcie a korekcie vplyvu vetra. Krok korekcií je 1/4 MOA. Rozsah ako výškovej korekcie, tak aj korekcie vplyvu vetra je 60 MOA.

Osnova

Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 4-16x56 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Zväčšenie: 4-16x
Priemer objektívu: 56 mm
Zorný uhol: 4,8-1,2°
Poloha zámerného obrazce: druhá ohnisková rovina
Zorné pole: 8,4-2,1m
Optický výstup: 14-3,5mm
Priemer tubusu: 30 mm
Úprava šošoviek: SMC
Dioptrická korekcia: -2/+2
Nastavenie paralaxy: 50 - ∞m
Dĺžka: 338 mm
Hmotnosť: 746 g
Rektifikácia: 1/4 MOA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: