10x52 FOREMAN PRO XLD, ďalekohľad

Kód: 148
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€424
Skladom

Detailné informácie

doručenie
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

Generácia FOREMAN PRO XLD

Nová generácia loveckých ďalekohľadov FOMEI FOREMAN PRO XLD je vyvinutá zo zameraním na maximálne využitie pri pozorovaní za súmraku, za šera alebo v obtiažnych svetelných podmienkach. Hlavnou výhodou je vynikajúca ovládateľnosť a svetelný výkon optickej sústavy.

Model 10x52 FOREMAN PRO XLD je vďaka vysokej hranovej ostrosti a desaťnásobnému zväčšeniu ideálnou pomôckou pre ornitológov alebo náročných turistov. Je tiež vhodným pomocníkom pre opoznávaní zveri alebo pre vodnú rekreáciu.

Ďalekohľady FOREMAN PRO XLD sú vyrábané za použitia materiálov najvyšších kvalitatívních parametrov. Všetky šošovky objektívov aj okulárov ďalekohľadu sú ošetrené špeciálnymi antireflexnými vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly ďalekohľadu sú ošetrené vrstvami  DEC (Di-Electrical Coating). Kombinácia antireflexních vrstiev HTC / DEC zaisťuje maximálnu priepustnosť celej optickej sústavy. Ďalekohľady vynikajú vysokou hranovou ostrosťou obrazu a maximálnou celkovou priepustnosťou svetla. Vzhľadom k svojej vynikajúcej svetelnej priepustnosti využíva „zostatkového svetla", sú teda vhodné aj pre nočné pozorovanie zveri, oblohy a pod. Tam, kde ľudské oko vidí už len čierny tieň, sú pri pozorovaní ďalekohľadom FOMEI FOREMAN patrné aj detaily.

Využitie antireflexných vrstiev HTC a DEC zaisťuje až o 10% menší odraz svetla a umožňuje viac ako 90% priepustnosť svetla.

Telo ďalekohľadu je plnené suchým dusíkom, čo zabraňuje vnútornemu oroseniu pri náhlej zmene teploty a tiež zaisťuje jeho vodeodolnosť (WATERPROOF). Robustná konštrukcia ďalekohľadov FOREMAN PRO XLD rozširuje široké možnosti využitia. Priemer vstupných šošoviek (objektívu52mm, v kombinácii s použitým materiálom a technológiami, ponúkajú skvelé optické vlastnosti pri zachovaní nízkej hmotnosti a kompaktných rozmerov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ďalekohľady
Zväčšenie: 10
Priemer objektívu: 52 mm
Zorný uhol: 5,3°
Zorné pole: 93 m
Zaostrenie: 2,5 m
Relatívna svetelnosť: 27
Optický výstup: 5,2 mm
Sklo hranola: BaK4
Úprava šošoviek: HTC/DEC
Dioptrická korekcia: -4/+4
Statívový závit: áno
Rozmer v mm: 164x135 mm
Hmotnosť: 924 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: