8x56 DCF LEADER PRO ED FMC, ďalekohľad

Kód: 152
Neohodnotené
Značka: FOMEI
€444
Skladom

Detailné informácie

Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke

Podrobný popis

Ďalekohľad na pozorovanie za šera

Ďalekohľad LEADER PRO ED je určený pre náročnych užívateľov a profesionálov. ED technológiia + povrchová úprava šošoviek FMC - Phase coating zaisťuje najvyššiu ostrosť a svetelnosť optiky ďalekohľadu v kategórii High Resolution. Hranoly vyrobené z materiálu BaK4 sú rovnako ošetrené povrchom Phase coating. Konštrukcia optickej sústavy zaisťuje široký uhol záberu. Sveteľnosť optiky Leader umožňuje pozorovanie aj v najnáročnejších podmienkach, vrátane nočného pozorovania. Telo ďalekohľadu je vyrobené z polycarbonátu.

Ďalekohľad zaostruje už od 3,0m !

Centrálne ostrenie a plnený dusíkom

Ďalekohľad má v centrálnom zaostrovaní zabudované integrované ovládanie dioptrického nastavenia. Krytky ďalekohľadu sú ošetrené praktickými úchytmi, takže nehrozí ich strata. Ďalekohľad je plnený suchým dusíkom, to zabezpečuje jeho vodeodolnosť aj prachuvzdornosť. Pri náhlej zmene teploty nehrozí vnútorné orosenie ďalekohľadu. Ďalekohľad je ošetrený masívnym pogumovaním, ktoré ho chráni pred poškodením. Ďalekohľad je dodávaný vrátane púzdra a popruhu.

Osvedčená technológia - ED sklá

Čo je ED (Extra-low dispersion) technológia? V konštrukcii objektívov sa s výhodou využívajú tzv. ED sklá (Extra-low dispersion). ED sklá sú materiály s veľmi malou disperziou. Pri prechode svetla ľubovoľným materiálom dochádza k jeho lomu pod uhlom, ktorý je úmerný vlastnostiam optického materiálu (indexu lomu). Vzhľadom k tomu, že index lomu materiálu sa mení pre rôzne vlnové dĺžky dopadajúceho žiarenia, dochádza pri prechode bieleho svetla materiálom k jeho rozkladu na spektrum. Biely obraz je tak rozložený na sadu farebných obrazov, ktoré majú rôznu veľkosť a polohu zaostrenia. Nie je teda ideálne možné zaostriť obraz bez farebného, "dúhového", lemovania, ktoré má potom zásadný vplyv na svetelnosť a hranovú ostrosť objektívu. FOMEI využívá pri konštrukcii objektívov materiály s extrémne malou disperziou ED sklá, tj. závislosť indexu lomu na vlnovej dĺžke. Vďaka tomu sa darí minimalizovať farebnú vadu a dosiahnuť prakticky ideálneho zobrazenia, svetelnosti a hranovej ostrosti obrazu.

Osová rozteč okulárov je 58-75mm.

Telo ďalekohľadu
- polycarbonatové komponenty
- plnené suchým dusíkom
- vodeodolná a prachuvzdorná ochrana, odolné proti zahmleniu

Optika:
- v konštrukci sú použité ED glass komponenty; objektív 56mm
- BaK4 hranoly
- High-resolution optické komponenty s antireflexnou ochranou Phaze FMC-multicoating
- pohotové ostrenie aj ovládanie dioptrickej korekcie centrálnym ostrením


Dodatočné parametre

Kategória: Ďalekohľady
Zväčšenie: 8
Priemer objektívu: 56 mm
Zorný uhol: 6,1°
Zorné pole: 107 m
Zaostrenie: 3,0 m
Relatívna svetelnosť: 49
Optický výstup: 7,0 mm
Sklo hranola: BaK4
Úprava šošoviek: HTC/DEC
Dioptrická korekcia: -3/+3
Statívový závit: áno
Rozmer v mm: 165x145 mm
Hmotnosť: 1100 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: